Jak naladit TV

Jak naladit TV >> Slovenské TV programy >> Slovak Sport TV 2

Slovak Sport TV 2

1. září 2013 startuje nový televizní kanál stanice Slovak Sport, která je velmi oblíbená i mezi českými sportovními fanoušky. Již nyní víme, že na rozdíl od prvního kanálu bude Slovak Sport TV2 placený, takže se ho diváci v pozemním digitálním vysílání na území Slovenska a v přilehlých oblastech České Republiky nedočkají. Připomínáme, že Slovak Sport TV1 je naopak šířen volně a může si ho tak naladit každý v DVB-T nebo satelitním vysílání. Podrobný postup si můžete přečíst zde. Slovak Sport TV 2 tak bude k svému šíření používat výhradně satelitních, kabelových a IPTV operátorů, konkrétní jména, ve kterých sítích bude možné Slovak Sport 2 naladit však nadále zůstávají předmětem jednání.

Slovak Sport TV2 program

Stanice Slovak Sport TV2 nabídne svým divákům velmi atraktivní program. Jako jediné na území Česka a Slovenska se jí například podařilo získat výhradní vysílací prává k anglické Premier League. Přenosy navíc budou k dispozici ve vysoké HD kvalitě navíc s doprovodným česko-slovenským komentářem. Kromě anglické první ligy se fanoušci mohou těšit například na polskou první ligu Ekstraklasa a dále také například na belgickou, ruskou nebo argentinskou fotbalovou ligu. Z ostatních sportů pak stanice Slovak Sport získala vysílací práva na zámořskou NHL, kontinentální hokejovou KHL ligu, tenisové WTA a ATP přenosy, basketball, rugby a mnoho další divácky zajímavých sportů a zápasů.

Jak naladíte Slovak Sport TV 2

Pro českého diváka bude tato stanice dostupná hlavně prostřednictví satelitu a některých kabelových operátorů. Přestože jednání teprve probíhají, lze podle předchozí zkušenosti očekávat, že Slovak Sport2 do své nabídky zařadí nejdříve satelitní operátor Skylink a tím pádem i na něm závislé platformy CS Link a T-Mobile TV. Freesat od UPC Direct má obvykle za Skylinkem, co se přidávání nových programů týče, několika týdenní až měsíční zpoždění a diváci Digi TV se pravděpodobně nedočkají vůbec, obzvláště uvážíme-li, že se jedná o přímého konkurenta jejich vlastní sportovní televize Digi Sport. Z kabelových televizí si pravděpodobně Slovak Sport 2 nejdříve naladí zákazníci UPC.

O dalších podrobnostech, jako jsou například konkrétní frekvence a parametry pro naladění, Vás zde budeme samozřejmě informovat, hned jak budou tyto hodnoty veřejně známy.

Aktualizace 27.8.2013: Stejně jako vy netrpělivě čekáme na zařazení Slovak Sportu 2 do nabídky satelitní televize Skylink. Bohužel zatím marně. Skoro by se až chtělo říct, že je ČR v tomto ohledu dosti zanedbávána. Slovenští diváci mohou Premier League sledovat už i například prostřednictvím satelitní platformy Digi TV Slovakia a mnoha dalších kabelových a IPTV operátorů.

V současné době je tak v ČR možné Slovak Sport TV 2 naladit pouze na O2 televizi, v internetové půjčovně Topfun (funkční také na chytrých telefonech a televizích) nebo přímo na oficiálních stránkách této sportovní televize. Zatímco O2 nabízí všem svým předplatitelům tento program do konce roku zdarma, na Topfunu za něj dáte 150 Kč na 30 dní. Oficiální stránky Slovak Sport TV 2 používají k platbě zbytečně složitý systém kreditů a tak nejdříve musíte na stránkách zakoupit tyto kredit a jimi si až TV zaplatit. Sledování na 1 měsíc vyjde na 6 kreditů, tedy přibližně na 160 Kč. Za předplatné na 6 měsíců dáte pak 760 Kč (127 Kč/měsíc). Topfun i oficiální internetové předplatné nabízejí i možnost sledování Slovak Sportu TV 2 také ve vysoké HD kvalitě obrazu, samozřejmě za předpokladu dostatečně rychlého internetového připojení.

V září nově startuje v pozemním vysílání na území Prahy a středních Čech volně dostupný program Sport 5. V odkazu jsme pro vás připravili podrobný návod na jeho naladění.

O2TV:

Všechny set-top-boxy této IP televize jsou vybaveny funkci automatického přidání nových kanálů. Pro naladění tohoto nového programu tak nemusíte dělat zhola nic, maximálně jen zapnout/vypnout přijímač. Slovak Sport TV 2 najdete na pozici číslo 70, kde vystřídal motoristický program Sport 5, který byl z nabídky O2TV prozatím vyřazen. Program je do konce roku dostupný všem předplatitelům O2TV s výjimkou klientů s předplacenou službou O2TV Start.

Tagy: slovak sport tv jak naladit, slovak sport tv přeladit, slovak sport tv jak naladit digi tv, parametry slovak sport tv, slovak sport tv frekvence, slovak sport tv2, slovak sport tv na satelitu, slovak sport tv jak naladit skylink, slovak sport tv program, slovak sport tv jak naladit freesat