Jak naladit TV

Jak naladit TV >> České TV programy >> Nova HD jak naladit

Nova HD jak naladit

Jak naladit program Nova HD na set top boxu

POZOR AKTUALIZACE: V noci z neděle 15. září na pondělí 16. září 2013 došlo k oficiálnímu odpojení stanice Nova HD z pozemního digitálního vysílání v multiplexu 4, kde tato stanice vysílala od roku 2008. Šíření signálu probíhalo po celou dobu v experimentálním režimu a tedy i pro stanici Nova zdarma. Pokud by mělo vysílání programu Nova HD pokračovat i po tomto datu, stálo by to již stanici Nova nemalé finanční prostředky a z tohoto důvodu se tak rozhodla vysílání svého programu ve vysoké kvalitě definitivně ukončit. Pokud máte zájem Novu HD sledovat i nadále, musíte k tomu využít buď satelitní vysílání nebo služby z některého z kabelových či IPTV operátorů. Detailní návody na naladění v síti těchto operátorů najdete níže. V pozemním vysílání již Novu HD není možné naladit a to nikde na území ČR.

Počet HD stanic v pozemním vysílání se tímto krokem snížil ze 4 na 3. Volně je možné ve vysokém rozlišení naladit už jen programy České televize, konkrétně ČT1 HD, ČT2 HD A ČT4 Sport HD. Veškeré postupy pro jejich naladění najdete samozřejmě na našich stránkách. V článku jak naladit TV Nova je pak připraven návod na ladění stanice Nova v klasickém SD rozlišení.

Název stanoviště Kanál
České Budějovice – Kleť 25
Jablonec nad Nisou – Černá Studnice 25
Teplice – Vodárna 30
Ústí nad Labem – Krušnohorská 30
Frenštát pod Radhoštěm – Velký Javorník 42
Jihlava – Jeníkov 42
Praha – Ládví 42
Praha – Novodvorská 42
Praha – ÚTB 42
Uherské Hradiště – Rovnina 42
Zlín – Segment 42
Benešov – Kozmice 44
Olomouc – Slavonín 44
Rakovník – Louštín 44
Hradec Králové – Chlum 45
Karlovy Vary – Všeborovice 45
Mariánské Lázně – Dyleň 45
Ústí nad Orlicí – Andrlův Chlum 45
Brno – Barvičova 46
Brno – Jihlavská 46
Hodonín – Poddvorov 46
Znojmo – Deblínek 46
Plzeň – Vodárna 56
Sušice – Svatobor 56
Opava Hlubočec – Hůrka 63
Ostrava – Lanová 63

Jak naladit program Nova HD na satelitu

Jak naladit Nova HD na Freesatu od UPC Direct

Pozice: 0.8°W
Satelit: Thor
Frekvence: 11 843 MHz
Symbol. rychlost: 28 000 kS/s
Polarizace: Vertikální
FEC: 7/8

Jak naladit Nova HD na Digi TV

Společnost Digi TV svým zákazníkům program Nova HD prozatím nenabízí. O jeho případném zařazení do programové nabídky Vám zde budeme jako obvykle informovat.

Jak naladit Nova HD na Skylinku

Pozice: 23,5°E
Satelit: Astra 3B
Frekvence: 11 797 MHz
Symbol. rychlost: 27 500 kS/s
Polarizace: Horizontální
FEC: 3/4

Jak naladit Nova HD na CS Linku

Pozice: 23,5°E
Satelit: Astra 3B
Frekvence: 11 797 MHz
Symbol. rychlost: 27 500 kS/s
Polarizace: Horizontální
FEC: 3/4

Jak naladit Nova HD na UPC

Programu Nova HD je v platformě UPC vyhrazeno místo mezi ostatními programy vysílanými ve vysokém rozlišení a to na pozici s číslem 97. Jen zde upozorňujeme, že pro správný příjem HD kanálů musí být váš kabelový set top box i televize obojí vybaveny certifikací HD Ready nebo ještě lépe Full HD. V případě, že tomu tak není, nebo je tomu tak jenom u jednoho z těchto zařízení, pak Vám tento program ve vysokém rozlišení vůbec nepoběží a na 97. pozici uvidíte jen černou obrazovku.

Jak naladit Nova HD na O2 TV

I zde platí, že je potřeba si nejdříve zkontrolovat, že máte zařízení schopná přijímat programy ve vysokém rozlišení (tzv. standard MGEP-4). Nova HD je pak v nabídce kabelové televize O2 TV zařazena pod číslem 8. Samozřejmě si můžete tuto pozici kdykoliv změnit a seznam programů si jakkoliv upravit, zcela podle vašich osobních preferencí.

Jak naladit Nova HD na T-Mobile TV

Pro správné naladění si můžete v menu satelitního přijímače zvolit tzv. automatické ladění na satelitu astra 23,5° východně a nebo použít ruční (manuální) vyhledávání a zadat frekvence a ostatní parametry transpondéru uvedeného v části věnované tomu jak naladit Novu HD na Skylinku. Obě satelitní televize jsou totiž zcela totožné, jen T-Mobile televize se snaží na zákazníky útočit vlastní výhodnou cenovou politikou.

Tagy: nova hd jak naladit, nova hd program, nova hd na satelitu, nova hd přeladit, parametry nova hd, nova hd jak naladit digi tv, nova hd frekvence, nova hd jak naladit freesat, nova hd jak naladit skylink